1. pl
  2. en
  3. da

URZĄDZENIA MECHANICZNE

System podawania paliwa - kotłownia spalająca biomasę.

W duńskim mieście powstała kotłownia kogeneracyjna spalająca biomasę. Produkuje ona ciepło i energię elektryczną.To tańsze, ekologiczne rozwiązanie znajduje coraz większą rzeszę zwolenników na całym świecie. Do projektu przystąpiliśmy wspólnie z jedną z największych firm w tej branży, zajmującą się dostarczaniem na światowy rynek coraz to nowych, ulepszonych technologii energetycznych.

 

Grupa Runarsson zaprojektowała i wyprodukowała system podawania paliwa, który musiał uwzględnić architekturę budynku tak, aby zbiornik dozujący mógł pracować pod dość ostrym kątem. Problem ten należało również rozwiązać w wypadku stalowego zasypu paliwa, dobierając odpowiednio wytrzymałe materiały. Zasyp został przygotowany pod zasuwę przeciwpożarową.

 

Klientowi zaproponowaliśmy nasze standardowe rozwiązanie popychacza z dwoma siłownikami, które wystarczająco zabezpiecza stempel przed skoszeniem się podczas pracy oraz pozwala na podawanie zróżnicowanego materiału o wilgotności do 60%. Zastosowany w popychaczu system hydrauliczny pozwala na sterowanie prędkością posuwu, a więc także i wydajnością całego systemu. Użyte rozwiązanie „szybkiego” powrotu stempla, umożliwia uzyskanie większej wydajności systemu przy małym poborze mocy.

 

Ostatnim etapem podróży paliwa do pieca w zaprojektowanym przez Runarsson systemie zasilania kotła jest kanał podawczy, który jest chłodzony wodą pod ciśnieniem. Został on zaprojektowany i wykonany zgodnie z europejską dyrektywą urządzeń ciśnieniowych PED 2014/68/EU. Zabezpiecza on system przed zagrożeniem pożaru.

Kotłownia została oddana do użytku, a wszystkie urządzenia pracują bez zarzutu. Projekt systemu podawania paliwa przygotowało biuro projektowe Runarsson Engineering, produkcją zaś zajął się nasz zakład w Danii – Runarsson A/S.

POWRÓT

Stronę stworzono w kreatorze www WebWave

RUNARSSON  © 2016

UL. I. BOERNERA 6

27- 400 OSTROWIEC  ŚWIĘTOKRZYSKI

CZYTAJ WIĘCEJ