1. pl
  2. en
  3. da
Projekt rurociągu ze stali nierdzewnej dla firmy produkującej biooleje

Tym razem współpracowaliśmy z jednym z największych i najstarszych duńskich producentów bioolei wytwarzanych z oleju rzepakowego. Nasz kontrahent, to firma założona w 1838 r. Jej siedziba znajduje się na duńskiej wyspie Fyn. Obecnie to jeden z największych

i najnowocześniejszych tego typu zakładów w Danii.

 

Biooleje są wykorzystywane m.in. w produkcji biodiesla, gliceryny, a także ekologicznych suplementów białkowych dla bydła.

 

Praca naszego biura konstruktorskiego skupiała się na projekcie rurociągu wykonanego

z nierdzewnych rur stalowych. Była to modernizacja zmierzająca w kierunku  dostosowania instalacji do wymogów prawnych dotyczących ochrony środowiska.

 

Zaprojektowaliśmy 120 metrowy rurociąg, przez który miały przemieszczać sie opary z produkcji oleju, a także adapter i wentylator niezbędny do prawidłowego funkcjonowania  rurociągu. Konstrukcja częściowo miała znajdować się 5 metrów nad powierzchnią ziemi. Musieliśmy więc zaprojektować również odpowiednie podpory oraz fundamenty do nich. Należało także wykonać niezbędne obliczenia dotyczące ich obciążeń.Konstrukcja podpór została dobrana tak, aby można było w przyszłości z łatwością rozbudować istniejący rurociąg.

 

Projekt rurociągu, podpór i fundamentów, a także obliczenia obciążeń wykonało biuro konstrukcyjne w Polsce – Runarsson Engineering. Produkcją i montażem zajął się zakład produkcyjny w Danii – Runarsson A/S

 

05 grudnia 2018

BLOG

co nowego u nas ?

POWRÓT

Stronę stworzono w kreatorze www WebWave

RUNARSSON  © 2016

UL. I. BOERNERA 6

27- 400 OSTROWIEC  ŚWIĘTOKRZYSKI

CZYTAJ WIĘCEJ